Dodáváme homologované sportovní sedadla COBRA, včetně verzí pro historická vozidla. Velkou nabídku spoilerů, křídel a dalšího tuningového sortimentu naleznete na http://www.spoilercentrum.cz/. Chiptuner.cz přestavba vozů na E85 Vyrábíme TUNING samolepky na přání z atypických fólií za skvělé ceny.
 
 
Nevyhazujte peníze z okna a sjednejte si výhodné povinné ručení na ePojisteni.cz.
Chcete vyšší výkon, nižší spotřebu a k tomu ještě ušetřit za výměny vzduchového filtru? Používejte filtr K&N!
Nutno uznat, že baworák typového označení E30 se mnichovské automobilce povedl. Ani za ty dekády neztratil nic ze svého šarmu a ještě dnes je tajnou touhou mladých i starých. Slušných exemplářů je však ještě míň než slušných politiků a dá se vlastně žít, že každý první je skrytá past. Výjimku moc netvoří ani ikonické verze M3, z nichž má za sebou rovněž nejeden kousek krutý život. Co tím chce básník říct, ptáte se? Že pokud vaše srdce po nějakém exponátu prahne, chtě nechtě budete muset počítat s investicí navíc. A to je možná i důvod, proč se nejeden z majitelů během repase své E30 nechá lehce strhnout a tu a tam něco vylepší k obrazu svému.

Něco takového platí pro představovaný exemplář až z dalekého Norska. Tamní majitel chtěl do garáže co nejzachovalejší kus, ale záhy zjistil, že když si ho do takového stavu neuvede sám, je zcela bez šance. Jenže jak se seznam potřebných položek rozrůstal, rodila se i myšlenka některé z nich lehce pozměnit nebo zcela nahradit. A tak se vám představuje jedno opravdu skvostně udělané BMW E30, které si v zásadě na moc nehraje, alespoň co se optické stránky týká.
Get Adobe Flash player
Hlubinně modrý lak LeMans dává vyniknout dvoudílným kolům BBS RC090. Ta si majitel nechal předělat na třídílná, aby do hry zapojil i trochu hořčíku. Rozměry 9x17“ s ET19 a gumou 205/40-17 na předku a 9,5x17“ s ET17 a gumou 215/40-17 nejsou nijak enormní, ale přesto v podbězích sedí jako pověstná prdel na hrnci. Trochu jim v tom pomohly i zadní 10mm distanční podložky. Svůj díl úspěchu nesou i podvozkové komponenty KW Variante 2, avšak hlavní podstata věci je schovaná stejně mnohem hlouběji. Čtyřválec byl vystěhován a novým nájemníkem motorového prostoru je 3,2l šestihrnek z M3 E36. Sériových 320 koní bude nejspíš asi taky minulostí, protože dostal na míru dělaný karbonový sací trakt a ještě pár dalších maličkostí stejně jako šestikvalt s upravenými převody, které by více slušely lehkému kupé.

Stovky hodin práce přinesly své ovoce a my můžeme říct jen jediné, že elegantně nemusí nutně znamenat jednoduše, ale je důležité postupovat při úpravě s rozvahou. Jak vidíte, výsledek pak může být bohový!

© StanceNation.com
29.5.2012|rubrika představujeme|cizaa
něco málo fotošek k článku
Get Adobe Flash player
další tématicky příbuzné výplody